Jak správně používat AirBike, aby bylo vaše šlapání co nejúčinnější?

Znáte to, jakmile se jednou něco naučíte dělat špatně, už těžko se pak svého zlozvyku budete zbavovat. A jestli chcete cvičit opravdu účinně, musíte nejprve zvládnout techniku. Pro skákání přes švihadlo to platí stejně jako třeba pro… jízdu na AirBiku. A přesně na něj se tentokrát zaměříme.

Nastavení sedla 

Než usednete na AirBike, ujistěte se, že odpovídá vaší výšce, a ne výšce toho, kdo na něm cvičil před vámi. Pro začátek je to ta nejdůležitější věc, kterou můžete udělat. Takže si vždycky před tréninkem nastavte správnou polohu sedla.

Zdroj: InSPORTline
Chcete-li AirBike využívat co nejefektivněji a vytěžit z tréninku co nejvíc, upravte si posed odpovídajícím způsobem. V praxi to znamená, že byste měli mít sedadlo tak vysoko, abyste pod sebou mohli nohu plně propnout směrem dolů, přičemž na pedálu kola by měla spočívat přední část vašeho chodidla, nikoliv pata. Jen tak budete schopni efektivně přenášet sílu z nohou do pedálů.
 
Zdroj: InSPORTline

Raz a dva a raz a dva

Když už na AirBiku sedíte správně, rozhodně se chcete vyvarovat toho, abyste plýtvali energií bezděčným strháváním trupu ze strany na stranu. To, co z AirBiku dělá opravdového přeborníka mezi fitness trenažery, je to, že při něm musíte zabírat současně rukama i nohama. Ze začátku může právě současný pohyb obou párů končetin někomu dělat problémy. Ale dokud tyto pohyby nesladíte do vhodného rytmu, nebude to nikdy ono. Ano, dobrý rytmus je tady klíčový. Spálíte tak totiž nejvíce kalorií. 

Snažte se při cvičení zabírat více nohama než rukama. Větší zátěž na horní polovině těla vás totiž rychleji unaví. Čím méně budete zapojovat střed těla, tím více energie ušetříte a tím déle budete schopni udržet dobré tempo.

Odpovídající program

Přednastavené intervalové programy na AirBiku jsou zaměřené na tzv. vysoce in-tenzivní intervalový trénink (H.I.I.T.), který je efektivní cestou k hubnutí a podpo-ření kardiovaskulárního systému. Programy vám umožňují zahájit cvičení stisknu-tím jediného tlačítka, což je sice pohodlné, ale nemusí odpovídat vaší kondici nebo cílům. Pokud tomu tak je, dejte si tu námahu a nastavte si vlastní program.

Tip pro vás: Nastavení cílové tepové frekvence 
Jestli si k AirBiku pořídíte kompatibilní hrudní pás, můžete využít i program nastavené cílové tepové frekvence. Konzole vám dle zadaného věku automaticky vypočítá vhodnou tepovou frekvenci od 65 % do 80 % vašeho maxima. Na displeji se dozvíte i to, jestli máte zrychlit, nebo zpomalit pro dosažení zadané hodnoty.

Hrudní pás Polar H10+. Zdroj: InSPORTline
Mohlo by Vás také zajímat:

Je článek užitečný?

10x se líbilo

Je nám líto, že se vám článek nelíbil:
Děkujeme. Přidejte si do oblíbených:

Team inLIVE

Tým nadšenců, odborníků a produktových specialistů společnosti inSPORTline, kteří svým produktům nejen rozumí, ale zároveň je i sami na vlastní kůži testují a zkouší, co vydrží, protože sport milují a protože chtějí umět svým zákazníkům poradit a doporučit ten nejvhodnější produkt dle jejich potřeb a svých vlastních zkušeností.



Související články