5 + 1 aplikací, které vám mohou pomoct s hubnutím

Už dávno jsou pryč doby, kdy si naše maminky při snaze trochu zhubnout do plavek mezi sebou vyměňovaly lístečky s nejnovějšími dietami, ručně opsanými ze zahraničních časopisů. Dnes na všechno máme chytré aplikace, a platí to i pro hubnutí. Jak se ovšem v záplavě „hubnoucích“ aplikací vyznat? A které z nich opravdu fungují? Poradíme vám.

Kalorické tabulky

Jedna z populárních „hubnoucích“ aplikací je dílem královéhradecké softwarové společnosti Dine4Fit. O její oblibě svědčí i to, že si na českém Apple Store i přes 23 tisíc hodnocení drží skóre 4,7 z pěti možných bodů. Funguje tak, že do ní zaznamenáváte potraviny, které jste každý den zkonzumovali, společně se svou sportovní nebo jinou pohybovou aktivitou. Na základě těchto údajů vám aplikace sestaví denní graf, z nějž se dozvíte, zda jste prostě více energie vydali, nebo přijali. Její databáze navíc obsahuje potraviny z Česka a Slovenska, což našincům celou věc značně usnadňuje. Kromě toho vám pomůže sledovat i váš pitný režim a všechny údaje z ní si můžete snadno zobrazit i na svém počítači na stránce kaloricketabulky.cz. 

Dostupnost: v českém i slovenském jazyce
K dispozici v obchodech: App Store a Google Play
 Zdroj: apps.apple.com

Noom

Pokud jste v minulosti zkoušeli zhubnout, možná víte, že disciplína a schopnost dodržet předepsaný režim jsou klíčové, ale také to nejtěžší z celého procesu. Noom na to jde trochu jinak. Využívá přístup založený na psychologii, který vám pomůže změnit vaše stravovací návyky k lepšímu. Současně spolupracuje s certifikovanými zdravotními kouči, kteří mohou zodpovědět vaše případné dotazy. Nejlepší na tom ale je, že s Noom není žádná potravina vysloveně zakázaná. A to právě proto, že se snaží o celkový posun vašich stravovacích návyků ke zdravějším a méně kalorickým potravinám. Noom sice nepatří k nejlevnějším aplikacím na trhu – členství začíná u 45 dolarů měsíčně – ale za osobního výživového poradce, jímž tahle aplikace de facto je, byste jinak ani neutratili méně.

Dostupnost: v anglickém, německém, španělském jazyce aj.
K dispozici v obchodech: App Store a Google Play
Zdroj: apps.apple.com

Lose It!

Jedna z celosvětově nejoblíbenějších aplikací na hubnutí se zaměřuje na počítání kalorií a sledování hmotnosti, ale to zdaleka není všechno. Nejprve si v ní stanovíte své cíle a zodpovíte několik otázek týkajících se vaší aktuální hmotnosti, věku a dalších informací o životním stylu. Podle toho, jak odpovíte, vám Lose It! vytvoří hubnoucí plán přímo na míru. Ten zahrnuje nejen doporučený denní rozpočet kalorií, ale zároveň i navrhuje jídla, díky kterým ho můžete dodržet. V databázi aplikace navíc najdete více než sedm milionů potravinových produktů z celého světa, u nichž stačí naskenovat čárový kód nebo je vyfotit, a Lose It! vám na základě těchto informací začne vytvářet potravinový deník. Ten pak můžete převést do denních či týdenních přehledů, ale také například do grafu, na němž uvidíte pokrok ve vašem hubnutí. 

Dostupnost: v anglickém, německém, španělském, francouzském, ruském jazyce aj.
K dispozici v obchodech: App Store a Google Play
Zdroj: apps.apple.com

Nike Training Club

Na vývoji aplikace NTC se podíleli někteří z nejvyhlášenějších kondičních trenérů světa. Ať už chcete budovat svalovou hmotu, nebo se prostě jen vrátit do kondice, tahle aplikace je pro vás to pravé. Její nabídka je široká a zahrnuje celou řadu cviků od silového cvičení přes kardio až po prvky jógy. Z nich si můžete sestavit vlastní program, ale na výběr samozřejmě máte i z mnoha přednastavených plánů. Aplikace může pomoci začátečníkům i pokročilým, kteří chtějí cvičit s pomůckami, nebo s pouze využitím vlastní váhy. A to nejlepší na závěr – je úplně zadarmo!

Dostupnost: v anglickém, německém, španělském, francouzském, ruském jazyce aj.
K dispozici v obchodech: App Store a Google Play
 Zdroj: apps.apple.com

Endomondo

Jedna z nejstarších, ale stále velmi oblíbených tréninkových aplikací nás po parcích a lesích prohání už od roku 2007, a rozhodně ještě pár let bude. Její popularita spočívá mimo jiné i v tom, že podporuje téměř všechny známé sporty, ale samozřejmě také měří čas a (stejně jako Nike Training Club) zaznamenává trasy s počtem uběhnutých kilometrů, jimiž se tak rádi chlubíme na sociálních sítích. Kromě toho počítá i spálené kalorie, takže z ní zjistíte, kolik jste toho vypotili. Její velkou předností je také to, že do ní můžete aktivitu zadat i zpětně, pokud jste u sebe náhodou neměli telefon. Díky tomu si nerozladíte tabulky a grafy, které vaši aktivitu dlouhodobě sledují.

Dostupnost: v českém, anglickém, německém, španělském jazyce aj.
K dispozici v obchodech: App Store a Google Play
 Zdroj: apps.apple.com

BONUS: Steps – Activity Tracker 

Počítání kroků je jednou ze základních věcí, které dnes chytrý telefon dokáže. Tato jednoduchá, přehledná, a hlavně bezplatná aplikace však povyšuje obyčejný krokoměr na osobního trenéra, který vám každý den nemilosrdně řekne, zda jste ušli předem zvolený počet kroků, nebo alespoň minimálně těch 10 000 kroků, které by zdravý dospělý člověk měl denně urazit. 

Dostupnost: v anglickém, japonském, ruském jazyce
K dispozici v obchodě: App Store
Zdroj: apps.apple.com

Je článek užitečný?

13x se líbilo

Je nám líto, že se vám článek nelíbil:
Děkujeme. Přidejte si do oblíbených:

Team inLIVE

Tým nadšenců, odborníků a produktových specialistů společnosti inSPORTline, kteří svým produktům nejen rozumí, ale zároveň je i sami na vlastní kůži testují a zkouší, co vydrží, protože sport milují a protože chtějí umět svým zákazníkům poradit a doporučit ten nejvhodnější produkt dle jejich potřeb a svých vlastních zkušeností.Související články