Jak se správně starat o běžecký pás?

Běžecký pás je skvělým pomocníkem a společníkem na cestě za vysněnou postavou, v časech dobrých i zlých a za každého počasí. Ušetří vám čas a poskytne komfort přímo u vás doma. Pokud se chystáte pořídit si ho domů, počítejte s tím, že mu budete muset věnovat jistou dávku péče a pozornosti, pokud tedy máte zároveň očekávání na jeho dlouhou životnost.

Pohodlí při běhu

Mnozí z nás sáhnou po běžeckém pásu právě kvůli pohodlí, které nabízí nohám při běhu. Plocha, po které běžíte, je rovná, takže rovnoměrně zatěžuje vaše tělo. Díky tomu, že je odpružená, zase šetří vaše klouby a nehrozí vám to, co se běžně stává, když běháte venku – že trpí vaše kolena.


Starejte se o svůj běžecký pás

Abyste koupí běžeckého pásu získali opravdu dlouhodobého společníka, je nutné se o něj i důkladně starat. Po 10 hodinách v provozu si pravidelně kontrolujte, zda je běžecká plocha dostatečně namazaná. Pokud by byla suchá, je potřeba na ni aplikovat silikonový olej se speciálním nástavcem pro cílenou aplikaci.

Jak na to? 

Silikonový olej aplikujte po celé šířce běžecké plochy, do prostoru mezi vrchní část běžecké desky a spodní část běžeckého pásu na místa, kde se pohybují chodidla při běhu. Kromě toho je potřeba běžecký pás i pravidelně čistit.
 

Tipy do života:

  • Dávejte si velký pozor, aby se voda nedostala dovnitř ovládacího panelu. Doporučujeme použít jen vlhký hadřík.
  • Během čištění nezapomínejte, že běžeckou plochu pásu je potřeba mít vždy vycentrovanou a napnutou, aby se vám hýbal maximálně plynule. 
  • Občas zkontrolujte, zda jsou všechny součástky důkladně dotaženy.

Užívejte si běžecký pás bez starostí

Samozřejmě mohou nastat i momenty, kdy se vám běžecký pás rozbije i při důkladné péči. V případě, že si ho zakoupíte u výrobce, máte u některých k dispozici servis přímo u vás doma. Vy se tak nemusíte o nic starat – odborníci z branže zajistí, abyste měli běžecký pás vždy v dokonalé technické kondici a mohli jste se soustředit jen na vylepšování vaší fyzické kondice. 

Je článek užitečný?

7x se líbilo

Je nám líto, že se vám článek nelíbil:
Děkujeme. Přidejte si do oblíbených:

Petr Kopřiva

Expert na funkční a kondiční trénink a několikanásobný Ironman v triatlonu s více jak 15 letou praxí v oblasti tréninku. Mezi jeho největší úspěchy patří 3 místo na ME v dlouhém triatlonu a účast na MS v Ironmanu na Havaji v roce 2018. Připravil již desítky svých svěřenců na svého prvního Ironmana, od úplných základů redukce tělesné hmotnosti, až po samý vrchol. Specializuje se také na kompenzační cvičení. V rámci funkčního tréninku se orientuje na posilování s vlastní vahou a cvičení s pomůckami. Věnuje se kondiční přípravě sportovních klubů, dětí a mládeže a dlouhodobě spolupracuje se společností inSPORTline na koncepci a samotném natáčení odborných videí o tréninku a jejich produktech.Související články