INFOGRAFIKA: TOP 10 cviků na doma, aby vás nebolela záda

Za bolest zad může nesprávné držení těla, zlá životospráva, sedavé zaměstnání, úraz, onemocnění, ale i degenerativní změny a mnohé další faktory. Velký počet možných příčin a často nejednoznačnost jejich určení by proto měly být výstrahou v podobě prevence. Díky ní několikanásobně snížíte riziko vzniku bolesti zad, především takové, která má chronickou formu, ale i té s krátkodobým trváním. V čem tato prevence spočívá?

V první řadě je potřeba si uvědomit, že prevence je komplexním řešením. To znamená, že nenabízí jeden univerzální návod, který by pomohl s odstraněním jednoho z celosvětově nejčastějších zdravotních problémů. Jak jsme již naznačili, dodržování správné životosprávy a dostatek pohybu jsou základním doporučením k dosažení dobré kondice těla i samotných zad.

Je článek užitečný?

98x se líbilo

Je nám líto, že se vám článek nelíbil:
Děkujeme. Přidejte si do oblíbených:

Team inLIVE

Tým nadšenců, odborníků a produktových specialistů společnosti inSPORTline, kteří svým produktům nejen rozumí, ale zároveň je i sami na vlastní kůži testují a zkouší, co vydrží, protože sport milují a protože chtějí umět svým zákazníkům poradit a doporučit ten nejvhodnější produkt dle jejich potřeb a svých vlastních zkušeností.Související články