INFOGRAFIKA: Cvičení v těhotenství

Těhotenství a cvičení se nevylučují. Právě naopak. Pokud žena nemá zdravotní komplikace, cvičení jí může pomoct lépe zvládat těhotenské nevolnosti, bolesti křížů, únavu nebo jiné strasti, které toto kouzelné období přináší. Je to však i období, kdy je potřeba ještě více než kdy jindy vnímat své tělo a dělat jen to, co mu je příjemné. Pokud při jakémkoliv cvičení nebo pohybu pocítíte nepříjemný tah, tlak, nebo dokonce bolest, určitě ve vykonávání daného cviku nepokračujte.

Následující cviky jsou vhodné pro budoucí maminky, které se chtějí o své tělo starat i během těhotenství. Jsou zaměřené nejen na posilování svalů, ale i na uvolňování zatěžovaných partií. Poslouží také jako příprava na následnou péči o miminko (ohýbání, zvedání, nošení). Doporučujeme cvičit naboso.
 

Je článek užitečný?

1x se líbilo

Je nám líto, že se vám článek nelíbil:
Děkujeme. Přidejte si do oblíbených:

Silvia Hadeková

Osobní trenérka, instruktorka skupinových cvičení a výživová poradkyně. Věnuje se především cvičení s vlastní vahou a má ráda cvičební koncepty, které jsou kromě fyzické stránky zaměřeny i na hledání duševní rovnováhy. Zabývá se nutričním koučinkem, v rámci kterého pomáhá lidem najít cestu, jak zlepšit své stravovací návyky.Související články