Cvičení pod dohledem online trenéra

Práce s osobním trenérem má tu výhodu, že vám umožňuje mít fitness program ušitý přímo na míru. Totéž však platí i pro práci s online trenérem. Potkávat svého trenéra pouze ve virtuálním světě má řadu výhod – a možnost zůstat doma určitě není jediná.

Bez ohledu na to, jestli je vaším cílem zhubnout, nebo nabrat svalovou hmotu, se vyplatí najmout si trenéra. K dosažení vytoužených cílů trenér přispívá nejen správným sestavením stravovacího a cvičebního plánu, ale i dohledem nad správným vykonáváním cviků, přizpůsobováním plánu vaší aktuální kondici a povzbuzováním motivace. Proč zvážit najmutí online trenéra, o tom si povíme v dalších řádcích.


(Nejen) cenová dostupnost

Online trenér je zpravidla levnější než ten, který za vámi pokaždé dorazí do fitka. Kromě toho, že je cenově dostupnější než cvičení v tělocvičně, vám poskytuje také svobodu přístupu k vašemu osobnímu plánu, ať už jste kdekoli. Váš trenér vám může vytvořit tréninky, které můžete provozovat kdekoli, s minimálním vybavením, nebo přizpůsobit tréninkové plány podmínkám vaší místní posilovny. Jeho součástí mohou být dokonce i aktivity, jako je běžecké nebo cyklistické cvičení. 

Při výběru online trenéra nejste omezeni ani tím, kde bydlíte a kdo je ve vašem okolí jakožto osobní trenér dostupný. V online prostoru si můžete vybrat trenéra odkudkoliv, přesně takového, který bude odpovídat vašim preferencím. 

Snadná a rychlá komunikace

Zatímco osobní trenér je vám k dispozici obvykle pouze během jedné hodiny, kterou s ním strávíte v posilovně, komunikace s online trenérem je možná vlastně kdykoliv a kdekoliv. Různé online systémy a aplikace zaručí, že komunikace s ním není ohraničena časem a místem schůzky. Mít flexibilní plán a možnost konzultace (v mnoha případech i motivace) jsou klíčem k dosažení cílů, jež jste si stanovili.

Plánování

Práce s online osobním trenérem obvykle zahrnuje program na jeden až dva týdny předem. To vám umožní dívat se dopředu a klást svému trenérovi otázky týkající se cvičení, které vás čeká. Cvičební i stravovací plán vychází ze vstupního formuláře, který vyplníte online. Obvykle se však s trenérem doporučuje na začátku spolupráce absolvovat jedno osobní setkání, aby vás viděl na vlastní oči a mohl přesně určit to, co potřebujete. Pokud chcete (především jestli jste začátečník), po sestavení plánu si můžete dohodnout další schůzku, kde s vámi trenér projde i jednotlivá naplánovaná cvičení. Budete si tak jisti, že cviky vykonáváte správně.

Sledování pokroku

Díky různým online aplikacím můžete snadno sledovat svůj kondiční plán a pokrok. Na základě dosahovaných výsledků trenér dle potřeby upraví tréninkové plány a stravovací režim. Pravidelné konzultace výsledků zaručí, že neustrnete na jednom místě a plány budou vždy nastaveny úměrně vašim aktuálním potřebám a kondici.

Tip na závěr
Kromě online trenéra vám mohou pomoct i různé weby zaměřené na cvičení, respektive udržování dobré fyzické i psychické kondice. Příkladem je třeba Gymbee.cz, kde si můžete vybrat z mnoha lekcí dostupných 24/7, nebo si zacvičit dokonce i při pravidelném live vysílání.

Je článek užitečný?

1x se líbilo

Je nám líto, že se vám článek nelíbil:
Děkujeme. Přidejte si do oblíbených:

Team inLIVE

Tým nadšenců, odborníků a produktových specialistů společnosti inSPORTline, kteří svým produktům nejen rozumí, ale zároveň je i sami na vlastní kůži testují a zkouší, co vydrží, protože sport milují a protože chtějí umět svým zákazníkům poradit a doporučit ten nejvhodnější produkt dle jejich potřeb a svých vlastních zkušeností.Související články